»  کتاب ها   »   کتاب یادگار عمر حریری

کتاب یادگار عمر حریری

مدیرسایت بازدید 3624

کتابی است حاوی گزیده‌ای از مقالات ادبی و اشعار دکتر علی‌اصغرخان حریری طبیب تبریزی

[[نشر برومند]]، بهمن ۱۳۷۰، پاریس : کتابی است حاوی گزیده‌ای از مقالات ادبی و اشعار [[دکتر علی‌اصغرخان حریری]]، طبیب تبریزی که از ادبا و شعرای طراز اوّل کشور و همدرسان [[بدیع‌الزّمان فروزانفر]] و [[محمود فرّخ]] و [[موید ثابتی]] و [[ملک‌الشّعرای بهار]] بود. او که از سن جوانی بعد از جنگ جهانی اوّل به پاریس آمده بود، در سال ۱۹۹۳ در پاریس درگذشت.

منوچهر برومند که از سال ۱۹۷۷ تا سال ۱۹۹۳ مدت شانزده سال از معاشران محفل ادبی و مستفیدان جلسات ادب‌آموزی او بود، ([[عابدی کامیار]]، [[علی اصغر حریری]] : “ستایشگر سنّت، نکوهشگر تجدّد در صدودهمین سال تولّد او”جهان کتاب یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶) و به موجب خواهش مرحوم [[حریری]] نشر آثار منظوم و منثور او را برعهده داشت، قبل از مرگ [[حریری]] به انتشارِ کتاب یادگار عمر و برگزاری مجلس بزرگداشت او در مرکز فرهنگی اندره مالرو پاریس پرداخت. در مجلس بزرگداشت حریری که در جراید آن زمان انعکاس وسیعی یافت، [[بهروز کسمایی]]، [[عزت‌الله همایونفر]]، [[آذر پژوهش]]، [[ناصر امینی]] و [[منوچهر برومند (سُها)|منوچهر برومند]] درباره شخصیت و آثار علمی و ادبی دکتر حریری سخنرانی کردند.

بزرگداشت نیم قرن کوشش ادبی یک پزشگ شاعر به مناسبت انتشار کتاب یادگار عمر حریری و تجلیل از دکتر علی اصغر حریری در پاریس کیهان چاپ لندن ۷/ دی ماه ۱۳۹۳

دیدگاهتان را بنویسید